ELLA z Grodu Czartoryskich 

EURO JUNIOR WINNER! :)

Witaj na naszej stronie

Miło mi, że jesteś moim gościem. :)

Zapraszam do zapoznania się z rasą

Pinczer Miniaturowy.

O nas

Psy były w moim życiu "od zawsze". Początkowo kundelek, potem pies w typie owczarka niemieckiego. Dużo piesków było naszymi "czasowymi" domownikami. Znajdywane na ulicy, po przejściach, dla których nasz dom stawał się azylem przed znalezieniem ukochanego człowieka. :) Po osiągnięciu stabilizacji życiowej oraz powiększeniu rodziny o dzieci, zapragnęłam znowu zacząć dzielić życie z czworonożnym przyjacielem. :) Tym razem chciałam psa, któremu dobrze by się żyło z nami i nam z nim. Na pewno miał to być pies mały. Krótkowłosy (łatwa pielęgnacja, bez częstych kąpieli, papilotów, czesania, odżywek, zasypek ;) itp.). Kompaktowy. Inteligentny i wierny. Ładny. Zrównoważony. Zadbany. Czysty i pachnący. Wypielęgnowany. Wychowany od szczeniaka. Zdrowy.

Dużym sentymentem darzyłam „ratlerki”, pieski z mojego dzieciństwa. Wybór wydawał się oczywisty. Zaczęłam rozmawiać z hodowcami i właścicielami tych psów. Okazało się, że ratlerki to bardzo delikatne, chorowite i nerwowe stworzenia. Neurotyczne. Praktycznie każdemu coś dolegało. Jeden miał chore serduszko, drugi, maksymalnie zminiaturyzowany cierpiał na padaczkę, trzeci po skoku z kanapy nie mógł chodzić na tylne łapki…. (wypadanie rzepek). Czwarty miał duże wyłysienia. Wszystkie pieski były nadmiernie lękliwe. Czasem agresywne. Nie, zdecydowanie nie o to mi chodziło. Nie takiego psa szukałam. Czy tak miało wyglądać moje życie z rasowym psem? :/

Zaczęłam szukać w Internecie. Głównym kryterium wyboru było zdrowie i dobry charakter psa. To miał być pies dla rodziny, a nie pogromca ringów. Znalazłam hodowlę, która BADA psy. Brak wymogów w przepisach nie zniechęcił hodowczyni. Zależało jej. Miała pasję. To było to czego szukałam. ZDROWY, zrównoważony i piękny pies. Pinczer - atleta. Okazało się, że nasza suczka bardzo spodobała się sędziom na wystawach. Była ładna, mądra i posłuszna. Po przeprowadzeniu badań, zdrowa! No i tak rozpoczeliśmy naszą przygodę z hodowlą. :)

Dlaczego z rodowodem?

Tak jak nie kupiłabym brylantu na targu po okazyjnej cenie, ufając tylko zapewnieniu sprzedawcy, tak nie kupię tanio „rasowego” psa, wierząc tylko na słowo sprzedającego. Rodowód jest jak certyfikat, ale dla psa. Potwierdza pochodzenie, charakter, eksterier i zdrowie. Daje Gwarancję Uczciwości w hodowli. Tu nie ma miejsca na …prawie :)

 

Hodowla "Z Grodu Czartoryskich" ma na celu doskonalenie rasy.

Hodowla z Grodu Czartoryskich została zarejestrowana w Związku Kynologicznym w Polsce oraz w FCI w 2012 roku.

Psy są bardzo ważną częścią naszego życia. Kochamy je. Poświęcamy im wiele troski i uwagi. Dodatkowo dbamy o nie poprzez odpowiednią profilaktykę zdrowotną. Regularnie odwiedzamy gabinet weterynaryjny, szczepiąc i odrobaczając psiaki.

Nasza suczka mieszka z nami jako pełnoprawny członek rodziny. Jest kochana przez domowników, dobra i mądra. Ma dużo cierpliwości do dzieci. Malutka ma zapewnione doskonałe pożywienie, ćwiczenia i dużo swobodnego ruchu w towarzystwie innych psiaków. To codzienność naszej pinczerki. :) Tego samego oczekujemy od przyszłych właścicieli naszych szczeniaczków.

Jesteśmy malutką, domową hodowlą. Mamy tylko jedną suczkę. Stawiamy na "jakość", a nie na ilość. Szczenięta u nas bywają. :) Staramy się tak dobierać rodziców szczeniąt, abyśmy sami chcieli zostawić sobie maluszka. Abyśmy byli dumni z dzieciaków. :) Jesteśmy odpowiedzialni za szczenięta wyhodowane u nas. Przyszły właściciel zawsze może liczyć na nasze wsparcie i pomoc. Nie wydajemy maluchów każdemu. Szukamy najlepszych z możliwych domków dla naszych szczeniąt. Zależy nam na wyhodowaniu pinczerków zdrowych. W tym celu badamy suczkę i wybieramy tylko przebadanego psa na tatę szczeniąt. Związek Kynologiczny w Polsce nie wymaga badań dla Pinczerów Miniaturowych. Dla nas najważniejsze jest zdrowie szczeniaczków. Piesek ma być przyjacielem i towarzyszem na najbliższe 15-18 lat. Wystawy to tylko chwila w życiu psa. Nam zależy na zrównoważonym charakterze. Do hodowli wybieramy tylko psy, które spełniają wysokie wymagania. Zarówno zachowania lękowe, jak i zachowania agresywne są w znacznym stopniu dziedziczne. Takie psy powinny być eliminowane z hodowli.

Nasze psy są inteligentne, odważne i wesołe. Cenimy piękno. Nasza suczka poza doskonałym zdrowiem potwierdzonym certyfikatami, ma doskonały eksterier (i charakter) co potwierdza dyplom Młodzieżowego Championa Polski oraz opinie wielu sędziów kynologicznych.

 

UWAGA!
Zdjęcia i tekst obejmują prawa autorskie. Kopiowanie i rozpowszechnianie bez pisemnej zgody autora jest zabronione. (Ust.z dn.4.02.1994r.o prawie autorskim i praw.pokrewnych.Dz.U.z 2006r. Nr90 poz.631 z późn.zm.)

Hodowla "z Grodu Czartoryskich" jest zarejestrowana:

w Związku Kynologicznym w Polsce (ZKwP),

 oraz

w Federation Cynologique Internationale (FCI).

Licznik odwiedzin

monitoring pozycji

 Fédération

Cynologique

 Internationale

Związek Kynologiczny w Polsce

Oddział w Lublinie

ul. Dolna Panny Marii 53

20-010 Lublin

Tel. 081 532 75 50

 

Związek Kynologiczny w Polsce

Związek Kynologiczny w Polsce – to organizacja istniejąca od 1938 roku. Jedyna zrzeszona w FCI. Nie rejestruje metryk/rodowodów i nie odpowiada za rasowość szczeniąt z organizacji  innych niż ZKwP. Psy z rodowodami wystawianymi przez te organizacje nie mogą być pokazywane na wystawach ZKwP, a ich pochodzenie opierające się w większości jedynie na oświadczeniach właścicieli szczeniąt jest co najmniej kontrowersyjne. Po styczniu 2012 powstało wiele stowarzyszeń mających na celu ominięcie Ustawy o ochronie zwierząt i zakazie sprzedaży psów bez rodowodu.

 

Kennel Club in Poland - is an organization in existence since 1938. The only affiliated to the FCI. Not registered metrics / pedigrees and is not responsible for rasowość puppies from organizations other than the Kennel Club. Dogs with pedigrees by exhibited by these organizations can not be shown at exhibitions Kennel Club, and their origin is mostly based only on the statements of the owners of puppies is at least controversial. After January 2012, a number of associations in order to bypass the Animal Protection Act and ban the sale of dogs without a pedigree.